3. ROČNÍK – 4.5.2013

Třetí ročník se konal v sobotu 4.5.2013. I přes nejistou předpověď počasí se nás sešlo cca 750. Předstartovní program byl již přesunut na hlavní prostranství pivovaru a soutěže rozšířeny o poznávání filmových a seriálových melodií. Představili jsme druhou generaci dresů, tentokrát v černo-bílo-červené kombinaci. Po startu jsme si užili lehký jarní deštík, na trase trochu bahýnka, ale odpoledne se krásně vyčasilo. Kanec v Hájence byl jako vždy vynikající a i další zastávky stály za to.

2. ROČNÍK – 5.5.2012

Druhý rok jsme zkusili zopakovat termín první květnové soboty. Ohlasy účastníků byly kladné a tento termín jsme již zachovali. Snažili jsme se pro Vás akci vylepšit a dočkali jste se tak několika soutěží a pěkných cen od pivovaru, Elevenu (výrobce našich dresů) a nymburského cyklistického obchodu Cyklón 23. Startovali jsme již přímo z pivovaru zadní bránou a bylo nás přes 520.

1.ROČNÍK - 7.5.2011

První ročník byl velký otazník. Akci jsme propagovali pár emaily, plakáty a letáky. Netušili jsme ale vůbec, zda nás na startu bude 20, nebo 200. A hle, kolem desáté dopolední jsme tenkrát ještě z přilehlé Pivovarské ulice startovali ve velmi potěšujícím počtu asi 330 „závodníků“. Vietnamský megafonek, kterým jsme se Vám před startem snažili sdělit pár základních informací, se ukázal jako nedostačující.

 


 

 

ZROZENÍ CYKLOOTVÍRÁKU 2010–2011

V našem domovském Hradci Králové se jezdí už pár let „Hospůdky“.

Bobo (sládek): „Já bych chtěl něco takového udělat i v Nymburce. Nic takového tu pro lidi není, kolem Labe je to na kolo pěkný a nenáročný. Martin: „Tak jo, uděláme!“

Přizýváme ke spolupráci kamarády Sykyho (www.treky.cz) a Honzu (www.fotojelinek.com). Plánujeme a testujeme trasu, což je chvílemi velmi náročné (zejména jaterně), natož pak když dojde k noční havárce a totální destrukci přehazovačky Martinova celokarbonového a celopérovacího speciálu značky Simplon, na kterémžto musí být potupně tažen černou nocí urputným Sykym (Praha člověka zocelí) z Kostomlat na laně. Plánovaný okruh dojíždíme ve zdraví a prvnímu ročníku tak nic nebrání. Zároveň vzniká první generace postřižinských dresů ve žluté barvě.

foto Plánování Cyklootvíráku – říjen 2010 a březen 2011