CYKLOOTVÍRÁK

… je společenská vyjížďka pro všechny příznivce cyklistiky a Postřižinského piva. Rovinatý nenáročný okruh Polabskou nížinou měří přibližně 41 kilometrů. Většinou vede po lesních a polních turistických cestách a cyklostezkách, v kratších úsecích i po silnici.

Před startem obdržíte tradiční samolepku aktuálního ročníku a pivní tácek se „startovním“ číslem. Tácek s razítky z každého stanoviště = malý dárek v cíli.

Na Cyklootvírák je nejvhodnější vyrazit na kole horském, ale i na kole silničním či městském trasu zvládnete. Dbejte na bezpečnost svou i ostatních účastníků, nezapomeňte cyklistickou přilbu. Každý startuje na vlastní nebezpečí.

 

CYKLOZAVÍRÁK

Podzimní Cykozavírák je symbolickým uzavřením cyklistické sezóny a vede po stejné trase. Koná se vždy kolem poloviny října, což může znamenat chladnější a více nejisté počasí. Tato vyjížďka je proto pro „otužilejší“ cyklisty, není doprovázena žádným dalším programem (soutěže, startovní tácky atd.) a o termínu informujeme pouze zde na webu a facebooku. Protože nás bývá výrazně méně, startujeme hromadně v 10:00 výstřelem z pistole.

 

POSTŘIŽINSKÉ DRESY

Dresy a další cyklosvršky jsou ke koupi před startem Cyklootvíráku a na eshopu firmy Eleven. První generaci ve žluté barvě vystřídala v roce 2013 generace druhá – černo-bílo-červená.

 

 

SPŘÁTELENÍ

Doporučujeme pěkný cyklospolečenskorelaxační nezávod Otvírání a zavírání hospůdek v Hradci Králové.

Cyklootvírák fotí Honza Jelínek

Navštivte i turistický web TREKY.CZ.

 
 

MAPA A POPIS TRASY

Start v areálu Pivovaru Nymburk a dále po červené podél Labe. Po 1500 metrech odbočit z cyklostezky a pokračovat stále po červené přes Písty – hospoda U Kyselů, a dál po červené kolem jezera u Sadské. Dále přes silnici u Hradišťka a stále po červené až k Josefovu pramenu v Kersku. Na silnici v Kersku odbočit doleva a po 300 metrech se nachází Ateliér Kuba Kersko. Od Ateliéru zpět na červenou a pokračovat až do Semic – pivnice U Irenky. Dále po červené, která po 200 metrech odbočuje z hlavní silnice vpravo. Za potokem se odpojit z červené a pokračovat rovně po polní cestě k Labi. Dále opět podél Labe po zelené až k mostu v Litoli. Most se musí podjet a ihned za mostem zahnout na nájezd cyklostezky. Na druhém břehu pokračovat po cyklostezce 24 (souběžná žlutá turistická trasa). Dále zpět proti proudu Labe po cyklostezce 24, která na krátko odbočí k vesnici Ostrá. Následuje kiosek Ostrá. Po spojení s modrou turistickou značkou se vrací k řece. Za Mydlovarským luhem odbočit od řeky na žlutou a pokračovat po ní až do Kostomlat – Na Place Kostomlaty. Dále krátce po hlavní silnici a za Sokolovnou odbočit doprava. Pokračovat stále rovně až k Labi a potom doleva podél řeky, kde se opět trasa napojí na labskou cyklostezku 24. V Nymburce přes železniční most do cíle trasy – Pivovar Nymburk.

 

KONTAKT

Připomínky či dotazy nám můžete zaslat emailem na adresu cyklootvirak@email.cz, také nás najdete na facebooku.